Salı , Haziran 2 2020
Home / GÜNDEM / 492 TÜRK VATANDAŞI KARADAĞ’DAN GETİRİLEREK ADIYAMAN’DA KARANTİNAYA ALINDI

492 TÜRK VATANDAŞI KARADAĞ’DAN GETİRİLEREK ADIYAMAN’DA KARANTİNAYA ALINDI

İşçi olarak çalıştıkları Karadağ’dan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Türkiye’ye getirilen 492 Türk vatandaşı, Adıyaman’da öğrenci yurduna yerleştirildi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın koordinasyonunda, Dışişleri, İçişleri, Sağlık, Ulaştırma ve Altyapı bakanlıklarının yürüttüğü ortak çalışmayla 492 kişi, Karadağ’dan kalkan uçakla Adıyaman Havalimanı’na getirildi.

İşçiler, sağlık kontrolünün ardından, polis ve AFAD ekipleri eşliğinde, yoğun güvenlik önlemleri altında otobüslerle kent merkezine getirilerek, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Safvan Bin Muattal Yurdu’na yerleştirildi.

“SÜREKLİ OLARAK DEZENFEKSİYON YAPIYORUZ”

Yurtlarda 14 gün gözlem altında tutulacak işçilerin ihtiyaçları, Adıyaman Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türk Kızılay tarafından karşılanacak.

Adıyaman Belediyesi Ulaştırma Hizmetleri Müdürü Metin Doğan, havalimanı önünde gazetecilere yaptığı açıklama ile yolcuların belediyeye ait 15 otobüsle yurda götürüldüğünü aktardı.

Doğan, “Yolcularımızı en iyi şekilde ağırladık. Herhangi bir sıkıntı yaşanmadı. Bu arada şoförlerimiz ve araçlarımız bir süre karantina altında tutulacak. Bundan dolayı vatandaşlarımız rahat olsun. Sürekli olarak dezenfeksiyon yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Check Also

Bakan Kurum’dan ‘bilinçli su kullanımı’ uyarısı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, koronavirüsle mücadelede hijyen kurallarına uyarken, suyun bilinçli ve tasarruflu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir