Home / HABERLER / Bişkek’te küçük ‘Avrupa Köyü’ açıldı

Bişkek’te küçük ‘Avrupa Köyü’ açıldı

 Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’teki Kurmancan Datka heykeli yakınında küçük “Avrupa Köyü” (EU Villade) etkinliği kapılarını ziyaretçilere açtı.

Bişkek Belediyesi desteğiyle Avrupa Birliği’nin Bişkek Temsilciliği tarafından organize edilen etkinliğin açılış törenine Avrupa Birliği’nin (AB) Kırgızistan Daimi Temsilcisi Edward Auer, Bişkek İl Meclis Başkan Birinci Yardımcısı Adilet maldıbayev, diplomatik heyetin temsilcileri ve Bişkek sakinleri katıldı.

Bişkek Belediyesi basın hizmetinden yapılan açıklamaya göre, geçen yıl da düzenlenen kültürel etkinlik, Bişkekliler tarafından büyük ilgi görmüştü.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Maldıbayev, söz konusu etkinliğin Bişkek için güzel bir gelenek haline geldiğini kaydetti.

Maldıbayev, “Geçen yıl üst düzeyde gerçekleştirilen etkinlik, vatandaşların ilgi odağı olmuştu. Etkinlik sayesinde tüm konukların unutulmaz izlenimler yaşayacağına ve Avrupa ülkelerinin kültürü, gelenekleri ve görenekleri hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatına sahip olacağından eminim.” diye konuştu.

Maldıbayev, konuşmasının sonunda organizatörlere teşekkür ederek, etkinlik katılımcılarına mutluluk, refah ve barış diledi.

 

Check Also

Hamide Doğangün’den bronz madalya

İsviçre’de düzenlenen Dünya Para Atletizm Grand Prix’sinin beşinci ayağında milli sporcu Hamide Doğangün, bronz madalya …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *