Home / HABERLER / Bişkek’te küçük ‘Avrupa Köyü’ açıldı

Bişkek’te küçük ‘Avrupa Köyü’ açıldı

 Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’teki Kurmancan Datka heykeli yakınında küçük “Avrupa Köyü” (EU Villade) etkinliği kapılarını ziyaretçilere açtı.

Bişkek Belediyesi desteğiyle Avrupa Birliği’nin Bişkek Temsilciliği tarafından organize edilen etkinliğin açılış törenine Avrupa Birliği’nin (AB) Kırgızistan Daimi Temsilcisi Edward Auer, Bişkek İl Meclis Başkan Birinci Yardımcısı Adilet maldıbayev, diplomatik heyetin temsilcileri ve Bişkek sakinleri katıldı.

Bişkek Belediyesi basın hizmetinden yapılan açıklamaya göre, geçen yıl da düzenlenen kültürel etkinlik, Bişkekliler tarafından büyük ilgi görmüştü.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Maldıbayev, söz konusu etkinliğin Bişkek için güzel bir gelenek haline geldiğini kaydetti.

Maldıbayev, “Geçen yıl üst düzeyde gerçekleştirilen etkinlik, vatandaşların ilgi odağı olmuştu. Etkinlik sayesinde tüm konukların unutulmaz izlenimler yaşayacağına ve Avrupa ülkelerinin kültürü, gelenekleri ve görenekleri hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatına sahip olacağından eminim.” diye konuştu.

Maldıbayev, konuşmasının sonunda organizatörlere teşekkür ederek, etkinlik katılımcılarına mutluluk, refah ve barış diledi.

 

Check Also

17 AĞUSTOS DEPREMİNİN KURBANLARI, FELAKETİN 20. YILINDA DUALARLA ANILDI

Bugün, Türkiye’de yakın tarihin en büyük trajedilerinden biri olarak gösterilen 17 Ağustos 1999 tarihinin 20. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir