Çarşamba , Şubat 26 2020
Home / GÜNDEM / CEDİ OSMAN’DAN DEPREMZEDELER İÇİN YARDIM KAMPANYASI: SPOR DÜNYASINDAN DESTEK YAĞDI

CEDİ OSMAN’DAN DEPREMZEDELER İÇİN YARDIM KAMPANYASI: SPOR DÜNYASINDAN DESTEK YAĞDI

ABD Basketbol Ligindeki (NBA) Cleveland Cavaliers takımında oynayan Milli basketbolcu Cedi Osman, Elazığ’da meydana gelen depreme ilişkin sosyal medyada yardım kampanya başlattı.

Osman, Chicago Bulls ile oynayacakları maçtan önce, Elazığ’daki depremin mağdurları için kampanya başlattı. Sosyal medyadan açıklama yapan Osman, “Bu akşam oynayacağımız Cleveland Cavaliers-Chicago Bulls maçında atılacak her 3 sayılık basket için Elazığ’daki depremin mağdurlarına 100 dolar bağışta bulunacağım. Haydi, atabildiğimiz kadar atıyoruz.” paylaşımını yaptı.

Kampanyanın ardından şu ana kadar 385 bin lira toplandığı öğrenildi. Milli basketbolcu Osman, “Maçta toplam 25 üçlük oldu. Ben ve Larry Nance, toplamda 10 bin dolar bağışlıyoruz. Arda Turan, Nuri Şahin, Işıl Alben, Yusuf Yazıcı her biri 2 bin 500 dolardan 10 bin dolar, Nevzat Aydın abi toplamda 250 bin lira, Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol Kulübü 2 bin 500 dolar katkı yapıyor. Burada toplam 385 bin lira birikti.” paylaşımını yaptı.

Check Also

Hocalı Katliamı’nı topladığı fotoğraflarla açtığı sergide belgeliyor

Türkiye-Azerbaycan Derneği (TÜRKAZDER) Iğdır Başkanı İlteriş Kağan Taşkınsu, Ermenilerce çocuk, kadın, yaşlı 613 Azerbaycan Türkü’ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir