Home / HABERLER / Ceenbekov’dan Putin’e Rusya Günü tebriği

Ceenbekov’dan Putin’e Rusya Günü tebriği

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, Rus mevkidaşı Vladimir Putin’i bugün, 12 Haziran Rusya Günü dolayısıyla tebrik etti.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Ceenbekov’un Rusya Devlet Başkanı Putin’e Rusya Günü vesilesiyle tebrik mesajı yolladığı aktarıldı.

Ceenbekov’un Putin’e gönderdiği kutlama mesajında, “Rusya Federasyonu, günümüzde, istikrarlı bir sosyo-ekonomik ve sosyo-politik gelişme örneğidir. Kırgızistan-Rusya işbirliğinin gelişmesine katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Kişisel katılımınız, ikili ilişkilerimizin niteliksel doldurulmasına yeni bir ivme kazandırdı ve ittifak ve stratejik ortaklık ruhunu güçlendirdi. Zamanımızın test ettiği Kırgızistan-Rusya işbirliğinin halklarımızın yararına gelişmeye devam edeceğine inanıyorum.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Ceenbekov’un Putin’e sağlık, refah ve devlet faaliyetlerinde başarılar, Rusya halkına barış ve gelişme dilediği bildirildi.

Sovyetler Birliği’nin dağıldığı ve Rusya Federasyonu’nun egemenliğini ilan ettiği 12 Haziran 1991, devrin başkanı Boris Yeltsin’in kararıyla bayram ilan edilmişti.

KABAR

Check Also

Ebru sanatı Aşkabat’ta tanıtıldı

Türkiye’nin Aşkabat Büyükelçiliği tarafından Güzel Sanatlar Müzesi’nde sergi düzenlendi. 2019 “Türkmenistan-Başarının Ülkesi” etkinlikleri çerçevesinde “Kültür-Sanat …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *