Cumartesi , Nisan 4 2020
Home / GÜNDEM / Çinli doktorlardan Avrasyalı meslektaşlarına video konferans

Çinli doktorlardan Avrasyalı meslektaşlarına video konferans

Çinli tıp uzmanları, COVID-19’un kontrolü ve önlenmesi hakkında, Avrasyalı doktorların katıldığı bir video konferans düzenledi.

Aralarında Türkmenistan,  Azerbaycan, Ermenistan, Belarus, Gürcistan, Hindistan, Pakistan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, , Özbekistan, Ukrayna, Bangladeş, Sri Lanka, Nepal ve Maldivler olamak üzere 18 ülkeden uzmanların katıldığı video konferansın açılış konuşmasını yapan, Çin Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve Orta Asya İşleri Genel Müdür Yardımcısı Yu Jun, Korona virüsle mücadele etmek için birlikte çalışma gereğini vurguladı.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu temsilcisi de   Enfeksiyonla mücadele sürecinde, ülkenin büyük bir deneyim kazandığını belirterek “Hepimiz ortak bir düşmanla savaşmak için birlikte çalışıyoruz.” Dedi.

Konferansta, kitle mobilizasyonunun kontrolü, erken tespit, erken izolasyon ve tedavi stratejilerinin COVID-19’un yayılmasını önlemede çok önemli olduğu vurgulandı.

Çinli uzmanlar, katılımcılara klinik deneyim, Çin’de kabul edilen virüs tespit, tanımlama, yönetim ve tedavi politikası da dahil olmak üzere salgınla mücadeledeki en iyi uygulamalarını ayrıntılı olarak anlattılar. Konferansta, Korona virüsle mücadelenin, kilit unsurları olarak, çevreleme stratejisi, ulusal dayanışma, güçlü liderlik ve halk sağlığı eğitiminin önemini vurgulandı.

Video konferansta çinli uzmanlar, katılımcılardan gelen çeşitli soruları da yanıtladılar.

Check Also

İSTANBUL’DA TOPLU ULAŞIMDA MASKE ZORUNLULUĞU

İstanbul’da yeni tip koronavirüs önlemleri çerçevesinde otobüs, metro, metrobüs ve şehir hatları vapurlarına maskesiz yolcular …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir