Home / HABERLER / Kerkük Kayseri Çarşısı’ndaki Onarım Çalışmalarında Son Aşamalara Ulaşıldı

Kerkük Kayseri Çarşısı’ndaki Onarım Çalışmalarında Son Aşamalara Ulaşıldı

Geçen yıl 26 Kasım tarihinde yanan Kerkük’teki tarihi Kayseri Çarşısı’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Kayseri Çarşısı’nda çalışmalar son aşamalara ulaştı.

Türkmeneli Televizyonu, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı TİKA tarafından yürütülen restorasyon çalışmalarını yerinde takip etti.

Çıkan yangında tarihi çarşıda bulunan 365 işyeri küle dönmüştü. O işyerleri eski günlere dönmek için geri sayım yapıyor.

tika kerkük

Bilindiği üzere Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 30 Kasım ve 22 Şubat tarihlerinde yanan Kayseri Çarşısı’nı ziyaret ederek incelemelerde bulunmuştu.

Yıldız, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda Kayseri Çarşısı’nın restorasyonunu TİKA’nın yapacağını açıklamıştı.

TİKA o günden bugüne canla başla çalışmalarına devam ediyor. Kayseri Çarşısı’nda onarım çalışmaları son aşamalara ulaştı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından esnaf yeniden işbaşı yapacak.

TURKMENELİ

Check Also

Malatyalı yatırımcılara Kazakistan fırsatı anlatıldı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen toplantı ile Kazakistan’ın yatırım fırsatları Malatyalı iş adamlarına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir