Cumartesi , Temmuz 4 2020
Home / HABERLER / Kerkük’te Terör Saldırısında Yaralanan Melek Türkiye’de Tedavi Altına Alındı

Kerkük’te Terör Saldırısında Yaralanan Melek Türkiye’de Tedavi Altına Alındı

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü bayram alışverişinde olan insanları hedef alan hainler, Kerkük’te üst üste patlamalar gerçekleştirdi. O saldırı da yaralananlardan biri de genç Türkmen kızı Melek Nizam’dı. Türkiye Cumhuriyeti sayesinden tedavisine Türkiye’de devam edilecek olan yaralı Türkmen kızın ailesi o acı günü Türkmeneli Televizyonu mikrofonlarıyla paylaştı.

Melek Nizam hain saldırının yasandıgı gün kız kardeşi İpek Nizam ve ailesiyle bayram alışverişine çıkmıştı. Ama nerden bileceklerdi hain saldırının onları ayıracağını.İpek Nizam yaşanan patlamada hayatını kaybederken, Kardeşi Melek ise ağır yaralandı. Bi anda yaşanan patlama Nizam ailesinin evine ateş düşürdü. Aynı aileden 5 kisi yaralandi. Bir kişi ise hayatını kaybetti. Olay aninda orda olan abi Muhammet Nizam yaşanan saldırıyı Türkmeneli Televizyonu mikrofonlarıyla paylaştı.Yasanan aciya dayanamayan Baba Nizam ise duygulandı konuşamadı. Acısı ilk gün ki kadar tazeydi.

Irak Türkmen Cephesi ve Türkmeneli İşbirliği ve Kültür Vakfı aracılığıyla Melek Nizam Turkiye de tedavi edilmeye başlandı.Yaralının durumuyla ilgili detayları Operatör Dr. Ramazan Aydın anlattı.

Check Also

Bakan Kurum’dan ‘bilinçli su kullanımı’ uyarısı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, koronavirüsle mücadelede hijyen kurallarına uyarken, suyun bilinçli ve tasarruflu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir