Perşembe , Nisan 9 2020
Home / GÜNDEM / Kırgızistan ve Özbekistan ortak tatbikatı Batken’de düzenlendi

Kırgızistan ve Özbekistan ortak tatbikatı Batken’de düzenlendi

Kırgızistan, Özbekistan ve Tacikistan olmak üzere üç devletin sınırlarının kavşağında, 10 Ekim 2019’da, Kırgızistan ve Özbekistan’ın sınır muhafızları ortak tatbikatı düzenlendi.

Devlet Sınır Hizmeti basın hizmetinden yapılan açıklamaya göre, Kırgızistan ile Özbekistan arasında “Tarafların sınırın Kırgız-Özbek bölümüne silahlı istilaları engelleme yönünde ortak eylemleri” konulu ortak tatbikatı yapıldı.

Tatbikat iki aşamada gerçekleştirildi. İlk aşamada, silahlı bir istilayı kovmak için ortak eylemler düzenlemek amacıyla tarafların sınır birimleri arasında etkileşim kuruldu. İkinci aşamada, alıştırmanın efsanesine göre, katılımcılar şartlı düşmanın silahlı istilasını reddetmek için ortak eylemler gerçekleştirdiler.

Tatbikatı, Kırgız Cumhuriyeti Devlet Sınır Hizmeti Başkan Birinci Vekili Abdikarim Alimbayev, Özbekistan Cumhuriyeti Devlet Güvenlik Teşkilatı Sınır Birlikleri Komutanı Ruslan Mirzayev izledi.

Etkinlik, iki devletin sınır hizmetleri arasındaki işbirliğini güçlendirmek ve devlet sınırındaki terör tehdidi durumunda ortak eylemler yapmak amacıyla düzenlendi.
Kabar

Check Also

Bakan Kurum’dan ‘bilinçli su kullanımı’ uyarısı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, koronavirüsle mücadelede hijyen kurallarına uyarken, suyun bilinçli ve tasarruflu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir