Home / HABERLER / Kırgızistan’ın güneyinde petrol deposunda yangın

Kırgızistan’ın güneyinde petrol deposunda yangın

Kırgızistan’ın güneyindeki Celalabad şehrinde petrol depolama sahasındaki dolu tankta çıkan yangın nedeniyle bölgeden yaklaşık 2 bin kişinin tahliye edildiği bildirildi.

Acil Durumlar Bakanlığından yapılan açıklamada, Celalabad şehrinde petrol depolama sahasında yangın çıktığı ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildiği belirtildi.

Bakanlığın Bölge Müdürü Abdulnasir Zakirov da yaptığı açıklamada, petrol depolama sahasındaki yangın söndürme çalışmalarına, Bakanlığın itfaiyesi, Bölge Su İşleri Müdürlüğü ve şehir havaalanına ait toplam 10 itfaiye aracının, Orman Su İşleri Müdürlüğüne ait 2 su tankeriyle katıldığını ifade etti.

( Kırgızistan Acil Durumlar Bakanlığı – Anadolu Ajansı )

Zakirov, Celalabad şehri sivil savunma ekiplerinin de destek verdiği çalışmalar kapsamında bölgeden yaklaşık 2 bin kişinin tahliye edildiğini söyledi.

Yaklaşık 8 saat süren çalışmaların ardından söndürülen yangının çıkış nedeniyle ilgili inceleme başlatıldığı kaydedildi.

 

kabar

Check Also

Kırgızistan Genelkurmay Başkanı yurtdışında eğitim görecek olan memurlarla görüştü

Kırgızistan Genelkurmay Başkanı Tüğgeneral Rayımberdi Düyşenbiyev, Rusya ve Kazakistan’ın askeri akademilerinde eğitim görecek olan memurlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir