Home / HABERLER / Özbekistan, Pakistan ve Türkiye’nin askeri tatbikatları sona erdi – VİDEO

Özbekistan, Pakistan ve Türkiye’nin askeri tatbikatları sona erdi – VİDEO

Özbekistan, Pakistan ve Türkiye’nin askeri tatbikatları sona erdi.

GBNews’e göre, Özbekistan, Pakistan ve Türkiye askerlerinin ortak tatbikatları tamamlandı. Birimler dağlık bir alanda şartlı yasadışı grupları keşfetti ve helikopterlerin yardımıyla onları ortadan kaldırdı.

Üçlü tatbikatların ana safhası, Cizzak bölgesindeki “Forish” eğitim sahasında Özbekistan, Pakistan ve Türkiye askerlerinin katılımıyla “Birlik Kalkanı-2019” kapsamında gerçekleşti.

Tatbikatın bölümleri, Özbekistan Silahlı Kuvvetleri genelkurmay başkan yardımcısı Albay Şuhrat İkramov, Pakistan’ın Özbekistan Büyükelçiliği Askeri Ataşesi İmron Orif ve Türkiye Taşkent Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Mustafa Baloğlu tarafından gözlemlendi.

Ortak operasyonel kuvvetler birlikleri, helikopter havacılığının yardımı ile dağlık bölgedeki şartlı yasadışı silahlı grupları bloke edip tasfiye ederek bölgenin keşiflerini gerçekleştirdi. Özel harekatta iki Mi-24 hava savunma kuvveti ve Özbekistan Hava Kuvvetleri helikopteri görev aldı.

Pratik kısımdan sonra, üç durumun askerlerinin zor koşullarda hayatta kalmak için uygun ve basit yöntemler ve mekanizmalar gösterildi. Ayrıca, uzak dağlık arazideki şartlı düşmanı ortadan kaldırmak için bir mücadele planı ve muharebe eğitimi görevlerinin yerine getirilmesinde sürpriz bir örgütlenme gösterdiler.

Ana aşamada, Özbekistan, Pakistan ve Türkiye silahlı kuvvetlerinin birimlerinin ortak tatbikatları, şartlı silahlı çeteler tehdidinin önlenmesinde tutarlılık gösterdi. Sonuç olarak, üç devletin askerleri görevle güvenle başa çıktı.

Aynı gün, ortak egzersizlerin kapanış töreni eğitim sahasında yapıldı.

 

kabar

Check Also

Malatyalı yatırımcılara Kazakistan fırsatı anlatıldı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen toplantı ile Kazakistan’ın yatırım fırsatları Malatyalı iş adamlarına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir