Cumartesi , Şubat 22 2020
Home / GÜNDEM / RUS POLİSLERİN ÖZBEK GÖÇMENLERE İŞKENCE YAPTIĞI ORTAYA ÇIKTI

RUS POLİSLERİN ÖZBEK GÖÇMENLERE İŞKENCE YAPTIĞI ORTAYA ÇIKTI

Rusya’ya çalışmak için giden iki Özbek göçmen işçinin iki Rus polisi tarafından işkenceye uğrayıp camdan aşağıya atlamak zorunda bırakıldıkları ortaya çıktı. Olay Moskova’ya bağlı Balaşika ilçesinde yaşandı.

Moskova Emniyet Müdürlüğü sözcüsü Tatyana Petrova konu ile ilgili açıklamalarda bulundu:

“Açılan soruşturma sonrasında Balaşika emniyetine bağlı iki polisin görevlerine son verildi. Polislik onuruna zarar verdikleri tespit edildi. İki polis işledikleri suçlar nedeniyle yargı önüne çıkarılacak.”

İşkenceye uğrayan ve canlarını kurtarmak için ikinci katta aşağıya atlayan Özbek işçiler Dilşad Temirov ve İlham Halmetov hastaneye kaldırıldı. İki Özbek işçinin ifadelerine göre polisler evlerine zorla girerek kendilerinden para istediler. Öldürülmek ile tehdit edildiklerini belirten işçiler aşağıya atlamak zorunda kaldıklarını söylediler.

Özbekistan Büyükelçiliği, Rusya Dışişleri Bakanlığı’na konu ile ilgili soruşturma açılması ve suçluların yakalanması talebini iletti. Temirov ve Halmetov’un oldukça kalifiyeli restoratörler olduğu öğrenildi. İki Özbek işçi Moskova Politeknik Müzesi tarafından çağırılmıştı.

Check Also

Bakan Çavuşoğlu’na Alman mevkidaşı Maas’tan taziye mesajı

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Almanya’nın Hanau kentindeki ırkçı terör saldırısında hayatını kaybeden Türkler için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir