Çarşamba , Şubat 26 2020
Home / HABERLER / Türkmenistan turizmi, Japonya’da tanıtıldı

Türkmenistan turizmi, Japonya’da tanıtıldı

Türkmenistan Devlet Turizm Komitesi temsilcileri, Japonya’nın başkenti Tokyo’yu ziyaret etti. Bu ziyarette, turizm alanında devletlerarası işbirliğinin güçlendirilmesine yönelik konular değerlendirildi ve Türkmenistan’ın turizm potansiyeli tanıtıldı.

Geçtiğimiz günlerde Aşkabat-Tokyo-Aşkabat charter seferleri ile Aşkabat ile tokyo arasında bir sefer gerçekleştirildi. Turizm sektörünün canlandırılması için yapılan bu sefer aracılığıyla Türkmenistan Devlet Turizm Komitesi ve 20’ye yakın yerli turizm şirket temsilcileri Tokyo’yu ziyaret etti.

Çalışma ziyareti sırasında Türkmen heyeti, Japonya’daki turizm işletmesi temsilcileriyle ikili görüşmeler yaptı. Ayrıca, Japon seyahat şirketinin temsilcilerinin davet edildiği Japonya Seyahat Acentaları Birliği’nin öncülüğünde özel bir toplantı düzenlendi. Toplantının katılımcılarına, Türkmenistan’ın tarihini eski kültürünü anlatan sergi düzenlendi. Japon tur operatörlerine, Türkmenistan’ın turizm potansiyeli hakkında bilgi verildi. Büyük İpek Yolu güzergahındaki Merv, Köneürgenç, Nisa, Dehistan, Abiverd ve diğer tarihi mekanlar anlatıldı.

Bunun yanı sıra Avaza turizm bölgesi, ülkeden meşhur kaplıcalar ve diğer turistik mekanlar hakkında geniş bilgi paylaşımında bulunuldu.

Japonya Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Tadashi Shimura, Hazar Denizi’nin ekolojik olarak temiz Türkmen kıyılarında Avaza Ulusal Turizm Bölgesi’nin oluşturulması dahil olmak üzere bir dizi önemli büyük ölçekli proje başlatan Türkmenistan Devlet Başkanı’nın izleyen politikasına övgüde bulundu. Bu projenin sanatoryum-tatil rekreasyonu ve eko-turizm için yeni fırsatlar yarattığını belirterek, aktif yabancı şirketlerin ve yatırımcıların aktif olarak yer aldığı bu önemli projenin uygulanmasında elde edilen başarılara duyduğunu belirtti.

ATAVATAN

Check Also

Kazakistan, yenilenebilir enerjiden 3 milyar kilovatsaat elektrik üretecek

Kazakistan Enerji Bakanı Nurlan Nogayev, bu yıl yenilenebilir enerji kaynaklarından 3 milyar kilovatsaat elektrik üretmeyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir