Çarşamba , Şubat 26 2020
Home / GÜNDEM / Türkmenlerin deve yünü ürünleri, Almanya Ambiente fuarında

Türkmenlerin deve yünü ürünleri, Almanya Ambiente fuarında

Türkmenistan’da deve yününden üretilen el işi ürünler, “Ambiente Frankfurt-2020” uluslararası fuarında görücüye çıktı.

Hediyelik eşya ve kültür-sanat aksesuarlarının sergilendiği  ticaret fuarında, Türkmen kültürünü yansıtan, deve yününden üretilmiş el yapımı dokuma ürünler ve hediyelik eşyalar, ziyaretçilerin ilgisini çekti.

1949 yılından itibaren her yıl kurulan Ambiente Frankfurt uluslararası fuarına, Türkmenistan ilk defa katılıyor. Deve yününden elde edilen iplikle üretilen ürünler, el işi olmasının yanısıra, tamamen doğal ve çevre dostu olmasıyla dikkat çekiyor.

Ambiente Frankfurt Fuarı, Dünyanın önde gelen uluslararası katılımcıların mutfak, ev, hediyelik eşya ve dekorasyon alanlarında ürünlerini sergileme fırsatı sunuyor.

Türkiye, Portekiz, İtalya, Almanya, Amerika, Brezilya, İngiltere ve Hollanda gibi sektörün önde gelen ülkelerini buluşturan Ambiente Frankfurt 2020 Uluslararası fuarı, 7-11 Şubat tarihleri arasında 4.500’den fazla katılımcı ve yaklaşık 140.000 ziyaretçiyi ağırladı.

Check Also

Hocalı Katliamı’nı topladığı fotoğraflarla açtığı sergide belgeliyor

Türkiye-Azerbaycan Derneği (TÜRKAZDER) Iğdır Başkanı İlteriş Kağan Taşkınsu, Ermenilerce çocuk, kadın, yaşlı 613 Azerbaycan Türkü’ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir