17.10.2020

MSB: Ermenistan Bir Kez Daha Namertçe ve Korkakça Sivilleri Vurdu

MSB: Ermenistan Bir Kez Daha Namertçe ve Korkakça Sivilleri Vurdu

MSB: Ermenistan Bir Kez Daha Namertçe ve Korkakça Sivilleri Vurdu 

Milli Savunma Bakanlığı, işgalci Ermenistan’ın Azerbaycan’ın Gence ve Mingeçevir şehirlerine gerçekleştirdiği füzeli saldırıya yönelik açıklamada bulundu.

 

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), işgalci Ermenistan’ın 16 Ekim 2020 tarihinde Gence ve Mingeçevir şehirlerinde sivillere yönelik düzenlediği hain saldırı hakkında, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

 

Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabı Twitter`dan yaptığı paylaşımda, "Cephe hattında Kahraman Azerbaycan Ordusu’nun önünden kaçan Ermenistan, bir kez daha namertçe ve korkakça Gence’de sivil yerleşim yerlerini füzeyle vurdu. Kardeş Azerbaycan bu alçaklığa cevabı cephede vermektedir.

 

Ermenistan Ordusu çok büyük çaresizlik içerisindedir ve her gün yeni bir insanlık suçu işlemektedir. Bu katliamlara rağmen susanlar da tarihin lekeli sayfalarında yerini alacaktır. Şehitlerimize Allah`tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

 

İşgalci Ermenistan’ın düzenlediği hain saldırı sonucunda 2’si çocuk 13 sivil hayatını kaybetmiş, 45 sivilde yaralanmıştı.

Kaynak : Twitter Paylaşımı

Etiketler:

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ