10.09.2020

Türkiye’nin İlk Sanal Yarı Maratonu Koşulacak

Türkiye’nin İlk Sanal Yarı Maratonu Koşulacak

Türkiye’nin İlk Sanal Yarı Maratonu Koşulacak  

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu ile Türkiye’nin ilk sanal yarı maratonu da 20 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen maraton, Tarihi Yarımada`da koşulacak. Yarış, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2 bin 500 kişiyle sınırlı tutulacak.

Türkiye’nin İlk Sanal Maratonu

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu bu yıl Kovid-19 nedeniyle iki farklı yerde koşulacak. Katılımcılara, Tarihi Yarımada parkurunda sınırlı sayıdaki 21 kilometre koşucusundan biri olma ya da Türkiye`nin ilk sanal yarı maratonunda kendi parkurunu seçip, dilediği yerden tek başına koşma imkanı verilecek. Sanal yarı maratona katılanlar, 19 ya da 20 Eylül tarihlerinde koşularını gerçekleştirmesi gerekecek.

Dijital yarışta yer almak isteyen sporseverler, "www.istanbulyarimaratonu.com" adresinden üye olarak giriş yapıktan sonra özel bir koşu kodu alacak. Sporcular, hangi koşu kategorisine kayıt olmak isterlerse (21 kilometre veya 10 kilometre) o kategorinin ücretini ödeyerek kaydını tamamlayacak. Kayıtların ardından katılımcıya özel bir koşu kodu verilecek.

Maratonun tamamlanmasının ardından sporseverler uygulama üzerinden "Spor İstanbul`la Paylaş" butonuna basarak verilerini Spor İstanbul datasına iletecek. Kazananı ya da kaybedeni olmayan sanal yarı maratonu tamamlayan herkese sürpriz hediyeler gönderilecek.

Etiketler:

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ