24.09.2020

Umre Ziyaretleri 4 Ekim’den Sonra Başlıyor

Umre Ziyaretleri 4 Ekim’den Sonra Başlıyor

Umre Ziyaretleri 4 Ekim’den Sonra Başlıyor

Suudi Arabistan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri sebebiyle 6 aydır durdurduğu umre ziyaretlerini 4 Ekim`den itibaren kademeli olarak başlayacağını açıkladı.

Suudi Arabistan resmi haber ajansına göre, İçişleri Bakanlığından bir kaynak, 4 Ekim`den itibaren ülke içinden umre yapmak isteyenler için Mescid-i Haram`ın kapasitesinin yüzde 30`u yani 6 bin kişiye açılacağını, 18 Ekim`den itibaren ise Mescid-i Haram ile Mescid-i Nebevi`deki Ravza-i Şerif`in yüzde 75 kapasiteyle ülke içinden ziyaretçileri kabul edeceğini duyurdu.

Vaka sayısında artış gözlemlenmediği takdirde, kasım ayının başında yurt içi ile yurt dışından umre ve ibadet için gelenler kabul edilmeye başlanacak. Bu aşamaların ardından Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi`nin Kovid-19 önlemleri alınarak tam kapasiteyle ibadete açılmasının planlandığı belirtildi.

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl hac ibadeti sadece Suudi Arabistan`da yaşayanlarla sınırlı tutulmuş, yurt dışından hacı adayları ülkeye  kabul edilmemişti.

Etiketler:

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ